iPad (3. generace) – výměna prasklého předního skla

Znáte to, děti si hrajou, upustí iPad na zem a rámem máte prasklé přední dotykové sklo. Pavouk se postupně rozroste, v iPad se vytvoří díry a vy pomalu začnete uvažovat o výměně …

Do servisu, ano či ne ?

Výměna předního skla není složitou, ale spíše pracnou záležítostí a vyžaduje trpělivost (hlavně při odstraňování původního skla). Nové přední sklo seženete na ebay.com řádově kolem 300,-, vlastní výměna pak zabere kolem 2 hodin času.

Návod na výměnu skla

Návodů je na webu k dispozici dostatek, včetně videonávodů, takže zmíním pouze několik svých vlastních poznatků.

Nákup nového skla

Při nákupu nového skla narazíte na 2 varianty, s nebo bez “home” tlačítka. Rozhodně doporučuji koupit verzi “s tlačítkem”, výměna původního tlačítka je bez horkovzdušné pistole takřka nemožná, cenový rozdíl mezi variantami minimální.

Odstraňování původního skla

Rezervujte si dostatek volného času, nahřejte horkovzdušnou pistolí nebo fénem 4 rohy ipadu a postupně za pomoci montpáky a trsátka (jsou součásti zakoupeného kitu) zvedejte původní sklo. Originál sklo drží fakt festovně, mně se moc nedařilo a nakonec se mi stejně sklo rozlámalo na několik kusů. A tady rozhodně platí, že čím pomaleji pracujete, tím lépe.

Přilepení nového skla

Po odstranění starého skla zkusmo připojte flexkabelem nové sklo v rámečku a vyzkoušejte řádně funkčnost displeje. Nové sklo drží za pomoci 3M lepících pásek po obvodu … mně teda moc nedrželo, takže jsem pásku navíc podlepil chemoprenem (hodně slabou vrstva, nechat lehce zaschnout a zatížit aspoň přes noc).

Kolem původního rámečku byla mezi sklem a zadním krytem původně slabá plastová mřížka, kterou se mi povedlo rozlámat. Po zalepení nového skla jsem okreaje zaplácal bílým univerzáním silikonem, který tak vyplnil prázdnou oblast.

Hodně štěstí !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*