AEG sušička – hadička na odvod kondenzátu

Po rozbalení kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem – AEG LAVATHERM 75470AH – mě zaujala přibalená hadička na odvod kondenzátu. Kondenzát ze sušičky se v průběhu sušení hromadí se v kondenzační nádobce, kterou je nutné po dokončení sušení vyprázdnít. Alternativně lze zapojit odvod kondenzátu přímo do odpadu.

Jak ale připojit hadičku do odpadu ?

Po rozbalení kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem – AEG LAVATHERM 75470AH – mě zaujala přibalená hadička na odvod kondenzátu. Kondenzát ze sušičky se v průběhu sušení hromadí v kondenzační nádobce, kterou je nutné po dokončení sušení vyprázdnit. Volitelně lze zapojit odvod kondenzátu přímo do odpadu a právě tohle řešení se mi zalíbilo. Když něco dělat nemusím, tak to nedělám 😉

Jak ale připojit hadičku do odpadu ?

Přiložená hadička je o hodně užší než odpadní hadice od pračky – cca ~11 mmm a na webu jsem nenašel žádný protikus, co by se dal na k hadičce napojit. Pokud o něčem sériově vyráběném víte, sem s tím.

Takže jsem zvolil řešení “DOdělej DOma”, do stávajícího rozbočení pro pračku (T-kus DN 40 s přechodkou 32/40) jsem vyvrtal 10mm vrtákem díru, zastrčil do něj natěsno hadičku a zatáhnul lepidlem na PVC.

Hadička je pod minimálním tlakem, žádné další přichycení nebylo nutné a zatím již několik týdnů bez problémů drží. Níže přikládám obrázek, snad se bude někomu hodit.

Popis příslušenství

Sada příslušenství pro odvod kondenzátu DK11 – silikonová hadička zapojená vrchním koncem do sušičky na 7mm plastový trn a spodním do odpadu.

Schema zapojení

Hadicka na odvod kondeznatu

12 thoughts on “AEG sušička – hadička na odvod kondenzátu”

  1. Dobrý den, když jste takový šikovný domácí kutil, mám na vás otázku. Zjistila jsem, že návod není v češtině,proto se chci zeptat, zda musím připojovat tuto hadičku, nebo stačí po každém sušení vylít nádobku na vodu? Předem děkuji.

  2. hadička je bonus navíc. Stačí každé sušení vylít vodu z nádobky a vyčistit filtr.

  3. Dobry den, pri tomto zapojeni bez pachovej uzavery nie je problem s vyparmi z odtoku(kanalizacie)? Moji rodicia takto mali zapojenu pracku a po asi 2 rokoch im zacala neuveritelne pachnut. Servisak povedal, ze to bolo pre priame napojenie na odpad. S pozdravom, Roland

  4. zatím bez problémů. Nechal jsem ale hadičku před vyústěním mírně prověšenou tak, aby voda, která v hadičce zůstane, blokovala vstup z odtoku.

  5. Dobrý den, prosím vás, kde v sušičce je napojení na hadičku? Je to přímo na kondenzační nádobce nebo někde na sušičce? Nikde jsem nenašla možnost připojení, a v návodu to není…Děkuji za odpověď… s pozdravem Gabi

  6. Tak jak napojení šlape po X-letech. Řeším nyní stejný problém. Netlačí se voda při vypouštění pračky do hadičky od sušičky?

    Díky za info

  7. Zdravím, před šesti lety jsem řešil to samé a napojil podobným stylem, do odtoku na pračku vyvrtal díru, hadici ze sušičky prostrčil a zalepil. Drží to dodnes (paradoxně jako první odešla sušička). Píši ale hlavně proto, jak jsem eliminoval případné vracení se vody z pračky. Hadičku odtoku kondenzátu jsem zastrčil tak hluboko do odpadu, že se do ní voda z pračky už logicky nemůže vracet, jelikož nahoru nepoteče .-) Případný pachový problém mám vyřešen stejně jak se píše výše, stačí udělat “sifon” třeba zatočením hadice do jednoho kolečka a místem kde tekutina stabilně zůstává, neprojde případný smrad z odpadu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*